fbpx

Przesuń

Zadzwoń

Kup bilet

Zamknij

Nasza misja i pasja

Bursztyn towarzyszy człowiekowi od dziesiątków tysięcy lat. Pierwsze znaleziska amuletów wykonanych prymitywnymi narzędziami datuje się nawet na 40-50 tys. lat p.n.e.! Bursztyn dla człowieka nigdy nie był zwykłym kamieniem. Emanował blaskiem słońca, ciepłem… był „dobrym kamieniem”.

Misją Muzeum Bursztynu w Jarosławcu jest popularyzacja wiedzy o bursztynie w przystępny sposób.

Misję tę realizujemy budując narracyjno-scenograficzne wystawy prezentujące w szerokim przekroju fenomen bursztynu w naturze, w sposób atrakcyjny dla odbiorcy. Duże bryły, zjawiskowe inkluzje, niespotykane formy i odmiany bursztynu rozbudzają w widzu ciekawość i chęć głębszego poznania tego niezwykłego minerału.

Poza atrakcyjną oprawą scenograficzną i ciekawą narracją widz w Muzeum Bursztynu w Jarosławcu ma możliwość wyboru „stopnia wtajemniczenia” – innymi słowy ilości informacji, które chciałby uzyskać zwiedzając ekspozycję:

01

Przewodnik muzealny

osoba oprowadzająca grupy zorganizowane przedstawia podstawowe fakty w kontekście wystaw, odpowiadając jednocześnie na pytania pojawiające się w trakcie oprowadzania

02

Informacje na drukowanych
tabliczkach na ścieżce zwiedzania

to wiedza rozszerzona wobec informacji, które przekazuje przewodnik, pojawia się więcej liczb, danych.

03

Informacje w kioskach
multimedialnych

to jeszcze bogatsze (i dłuższe) treści, wzbogacone o dodatkowe zdjęcia i animacje.

Dzięki takiej organizacji każda osoba zwiedzająca wystawy może wybrać w jakim stopniu chce zgłębić tajemnice bursztynu bałtyckiego.

#muzeumbursztynu

Kup bilet