fbpx

Przesuń

Zadzwoń

Kup bilet

Zamknij

ZEJDŹ GŁĘBOKO POD ZIEMIĘ

Kopalnia
bursztynu

Podczas gdy wydaje Ci się, że bursztyn znajdziesz przede wszystkim na brzegu Bałtyku…

prawda może leżeć
nieco głębiej…

jeszcze trochę
głębiej…

a zdarza się, że
jeszcze trochę
głębiej…

na przykład
tutaj

120 metrów
pod ziemią…

… zdeponowane są ogromne złoża bursztynu w rejonie Chłapowa k. Gdańska. A gdzie są inne złoża? Jak dużo bursztynu jest pod ziemią i w jaki sposób się go wydobywa? I w końcu, czy tylko w okolicy Bałtyku znajdziemy bursztyn?

Fedruj,
przesiewaj…

Jak wyglądało wydobycie bursztynu kiedyś, a jak wydobywa się go dziś? Ile bursztynu wydobywa się na świecie? I czy dziś wciąż działają kopalnie bursztynu? Udaj się z nami w podróż po tajemnicach bursztynowych kopalni: zobacz oryginalny urobek bursztynowy i narzędzia, których rzeczywiście używano w wydobyciu bursztynu.

Ogromne bryły

Wśród eksponatów spotkasz ogromne bryły bursztynu bałtyckiego wydobyte spod ziemi – największa spośród nich waży… ponad 3,2 kg! Czeka na Ciebie kilkadziesiąt dużych i setki mniejszych bryłek bursztynu – spójrz na ich różnorodność!

Urobisko
bursztynu

Praca w kopalni bursztynu z pewnością nie należy do najlżejszych zajęć. Jednak perspektywa odnalezienia złota Bałtyku kusi wielu! W tej części Muzeum Bursztynu możesz osobiście chwycić za sito, przesiewać i znajdować bursztyn, aby sprawdzić się jako poszukiwacz!

PSSST!

Odnalezione bryłki są twoje!

#muzeumbursztynu

Kup bilet