fbpx

Przesuń

Zadzwoń

Kup bilet

Zamknij

WZORNICTWO W BURSZTYNIE

Galeria
projektantów

10.000

Tyle osób związanych jest z wykonywaniem biżuterii z bursztynu nad polskim morzem. Wśród nich projektanci, studenci ASP, rzemieślnicy i hobbyści. Ta głęboko zakorzeniona tradycja oficjalnie miała początek XIII wieku odkąd powstał pierwszy Cech Bursztynników. Jednak pierwsze znaleziska „amuletów” z bursztynu datuje się na okres… 40 tys. lat przed Chrystusem.

„I jeszcze jedną cechę posiada mój bursztyn. W pobliżu złych ludzi blednie…”

Imants Ziedonic, Kolorowe Bajki.

Z Bałtyku do Dubaju,
Genewy i Pekinu

Polska biżuteria z bursztynu znajduje uznanie w największych metropoliach świata. To efekt wieloletniej pracy nad wzornictwem, które nie tyle wpisało się w światowe trendy co często wyznacza je.

Galeria
projektantów

Na wystawie „Galeria Projektantów” podczas każdego sezonu letniego prezentujemy od kilkudziesięciu do kilkuset najciekawszych, nagradzanych i wyróżnianych projektów, które zupełnie odmienią twój pogląd na biżuterię z bursztynem. Autorzy po raz kolejny udowadniają, że czasy gdy bursztyn bałtycki mógł kojarzyć się z „odpustowymi koralikami” bezpowrotnie minęły. Wśród zgromadzonych eksponatów można zobaczyć zarówno biżuterię codzienną, biżuterię z pokazów mody jak również… kotleta schabowego i paluszki rybne z bursztynu.

Większość z nich została na przestrzeni lat wyróżniona w Trend Booku opracowywanym rokrocznie przez prof. Sławomira Fijałkowskiego z ASP w Gdańsku

Tutaj zobaczysz te okazy:

#muzeumbursztynu

Kup bilet